KOSGEB Müşteri hizmetleri Telefon Numarası
10 ay önce
10 ay önce

KOSGEB Müşteri hizmetleri Telefon Numarası

KOSGEB Müşteri hizmetleri Telefon Numarası

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı veya bilinen ismiyle KOSGEB, yeni girişimcileri ve işini büyütmek isteyenleri desteklemek için kurulmuştur. 1990 yılında kurulan KOSGEB, başta faizsiz kredi ve hibe olmak üzere çeşitli projelerle işletmeleri desteklemektedir. Ancak her esnaf, girişimci veya işletmeci KOSGEB kredilerinden faydalanamıyor. KOSGEB çağrı merkezi numarası 444 1 567 ile destek kapsamları, mevcut başvuru, başvuru şartları vb. konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda yine KOSGEB kredileri, kurslar ve hibe şartları hakkında da KOSGEB çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz.

KOSGEB işletmelerin büyüklüğüne göre farklı destekler sunuyor. Maddi destek ve teşviklerin yanı sıra ‘girişimcilik eğitimi’ de ilgili kişilere uzaktan eğitim yoluyla veriliyor. İçeriğimizin devamında KOSGEB iletişim kanalları ve KOSGEB ile ilgili en önemli detayları inceleyebilirsiniz.

KOSGEB Çağrı Merkezi

Telefon Numarası 444 1 567
Çalışma Saatleri Pazartesi – Cumartesi 08:30 – 17:30
Direkt Bağlanma Çağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

KOSGEB İletişim

KOSGEB Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) hakkında merak edilen soruları sizin için yanıtladık! Aşağıdaki soruları inceleyerek KOSGEB hakkında en önemli bilgilere sahip olabilirsiniz. Yorumlarda KOSGEB ile ilgili görüş ve önerilerinizi paylaşmayı unutmayın!

KOSGEB Nedir? Kimler Başvurabilir?

KOSGEB Müşteri hizmetleri Telefon NumarasıKOSGEB, küçük ve orta işletmelere sermaye yardımı yapmaktadır. İşletmelerin ekonomide etkin bir hale gelmesi, masraflarını karşılaması, yeni makine, alet vb. alması veya işlerini büyütmesi için faizsiz kredi veya hibe desteği verilir. KOSGEB hizmetlerine T.C. vatandaşı 18 yaş ve üzeri kişiler başvuru yapabilir.

KOSGEB Başvuru Şartları Nedir?

KOSGEB Müşteri hizmetleri Telefon NumarasıKOSGEB tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak için KOSGEB başvuru şartları karşılanmalıdır. Başvuru şartları:

  • T.C. vatandaşı ve 18 yaş üstü olmak,
  • Daha önce KOSGEB hizmetlerinden faydalanmamış olmak (varsa ortaklardan herhangi biri de KOSGEB hizmetlerinden faydalanmamış olmalıdır)
  • Girişimcilik desteğinden faydalanılacaksa ‘uygulamalı girişimcilik eğitimi’ni tamamlamış olmak ve sertifika almaya hak kazanmak,
  • İşletmenin faal hale getirilmiş olması,
  • Projenin geliştirilmesi ve iş planının hazır halde olması gerekir.

KOSGEB, üçüncü dereceye kadar akrabaların işletmelerin devralınması halinde destek vermiyor. Buraya tıklayarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

KOSGEB Müşteri hizmetleri Telefon NumarasıKOSGEB, imalat/üretim, maden ve taş ocakçılığı, toptan ve perakende ticaret, inşaat, bilgi ve iletişim, lojistik ve depolama, mesleki ve bilimsel faaliyetler, idari ve destek hizmetleri, finans ve sigorta faaliyetleri, kültür, sanat ve eğlence faaliyetleri, eğitim vb. sektörlerde destek sağlamaktadır. Özellikle üretim ve imalat ya da ticaret sektörlerinde KOSGEB hizmetlerinden faydalanmak mümkündür. KOSGEB desteklenen sektörler ve meslek gruplarının tamamını incelemek için tıklayın.

 

Paylaşın