RTÜK Müşteri hizmetleri Telefon Numarası
10 ay önce
10 ay önce

RTÜK Müşteri hizmetleri Telefon Numarası

RTÜK Müşteri hizmetleri Telefon Numarası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 1994 yılında kurulmuş ve 2011 yılında yapılan düzenlemeyle birlikte yetki alanları AB standartlarına uygun hale getirilmiştir. Günümüzde RTÜK, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir. RTÜK’ün temel amacı radyo ve televizyon yayınlarını denetleme, düzenlenmesini talep etme ve gerektiği durumlarda ceza verilmesinin uygulanmasıdır. Bu bağlamda yayınlar durdurulabilir veya kanala/radyoya para cezası verilebilir. RTÜK çağrı merkezi ALO 178 hattından ulaşılabilir. İlgili numarayı arayarak yayınlar hakkında şikayet talebi oluşturabilir veya beğenilerinizi dile getirebilirsiniz.

RTÜK, kamu tüzel kişiliğe sahiptir ve ilgili mevzuatlara göre yönetilir. Belirli dönemlerde yapılan seçimlerde TBMM milletvekilleri RTÜK yönetim üst kuruluna atanır. RTÜK iletişim kanallarından gelen talepler, Türk örf ve adetleri doğrultusunda uyarıda bulunma, ceza verme gibi haklara sahiptir. İçeriğimizin devamında RTÜK çağrı merkezi ve iletişim kanalları ile ilgili detaylı bilgileri inceleyebilirsiniz.

RTÜK Çağrı Merkezi

Telefon Numarası 178
Geri Arama  Evet
Gerçek Kişi Evet
Çalışma Saatleri Pazartesi – Pazar 09:00 – 20:00
En İyi Arama Saati 09:15 – 10:00
Direkt Bağlanma Çağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

RTÜK İletişim

RTÜK üyeleri, TBMM’de temsil edilen siyasi partilerin milletvekilleri arasından seçilir. Her siyasi parti, kendi içinden aday/lar çıkartır ve oylama yapılır. TBMM’deki oy çokluğuna göre partilerin RTÜK’e göndereceği kişi sayısı farklılık gösterir. 2021 RTÜK üyeleri:

 

Paylaşın